Veidrodžių ir paveikslų rėmai

Veidrodžiai

Atspindys nuo vandens paviršiaus, tai pirmas žinomas veidrodis , egzistuojantis ir šiandien. Tačiau amžių sandūroje dėl didelio poreikio peraugęs į pramonę, bei esantis kaip būtinas daiktas ten, kur tik gyvena žmogus

Veidrodis yra daiktas , atspindintis vaizdą. Šviesa atsimušanti į veidrodį, rodo vaizdą to, kas yra priešais jį. Veidrodžiai keičia vaizdo kryptį vienodu, bet priešingu kampu, iš kurio į jį patenka šviesa. Tai leidžia žiūrovui pamatyti save ir objektus už jo arba už jo regėjimo lauko ribų. Geriausiai žinomas tipas yra plokščias veidrodis.

Nėra interjero , kuriame nebūtų veidrodžio. Atgimimas, Barocco, Rococo ar Art Deco  stiliai turėjo savo veidrodį, formą, spalvą bei svarbiausią grožio akcentą  – rėmą. Drožinėtą  medinį, žalvarinį, stiklinį ar net auksinį, kas konkrečiam laikotarpiui suteikdavo išskirtinumą bei stiliaus atpažinimą  amžių bėgyje.

Sferinis veidrodis

Kitoks veidrodis, mistinis ir intriguojantis, jo genuose glūdi praeities prabanga ir paslaptys. Veidrodis ypač išpopuliarėjo XIX a. nors jau naudotas nuo XV a., bet tik kilmingų ir labai turtingų žmonių namuose, nes buvo labai brangus. Jis toks ypatingas, kad net turi kelis pavadinimus: liokajaus (butler), bankininko ir dar kitą baugesnį – Raganos akis (Oeil de sorciere). Praktiškai tai sferiškai išlenktas veidrodis (convex), daug plačiau nei paprastas veidrodis atspindi erdvę. Labai populiarus Vakarų Europoje, Didžiojoje Britanijoje tai tiesiog „must have“ interjero atributas. Viduramžiais manyta, kad jis saugo namus, apvalo juos nuo pikto, iš čia ir kilęs pavadinimas „Raganos akis“. Kita paskirtis buitiškesnė iš kur ir atsirado kitas veidrodžio pavadinimas liokajaus veidrodis (Butler mirror). Veidrodžio pagalba pvz. pietų stalui patarnaujantis liokajus galėjo stebėti visą menės vaizdą ir matyti ką reikia aptarnauti, kam pakeisti lėkštę, papildyti vyno taurę. Sakoma, kad tarpukario Lietuvoje buvo labai mėgstamas žydų parduotuvėlėse apsaugai nuo vagišių, nes jo pagalba parduotuvės savininkas neįkyriai galėjo stebėti klientus.

Mes pristatome klasikinės stilistikos, prabanga dvelkiančią Raganos akies veidrodžių seriją, kuri puikiai papildys kalasikinį, prabangų, o gal ir labai modernišką interjerą.

Paveikslų rėmai

Sunku įsivaizduoti garsaus dailininko paveikslą be mažiau įspūdingo rėmelio. Mediniai, metaliniai, stikliniai rėmeliai užbaigia dailininko darbą, sukoncentruojant dėmesį į kūrinį esantį centre. Prabangus rėmelis taip pat praturtina paveikslą, „įtraukia „ į interjerą, sukuria atmosferą.

Mūsų galimybės bei patirtis leidžia pagaminti įvairių formų apdailų bei dizaino rėmelius.

 

Mūsų pagamintus veidrodžių ir paveikslų rėmus galite įsigyti mūsų parduotuvėje: